Kiedy relacja jest budująca

Przywiązanie to pojęcie uznawane za pozytywne. Czujemy przywiązanie do rodziców i rodziny, do przyjaciół, do firmy lub szkoły. Czasami czujemy się związani z ludźmi z drużyny sportowej lub organizacji, do której należymy.
Kiedy przywiązanie jest negatywne?
Gdy twierdzimy, że jesteśmy z kimś silnie związani, warto zastanowić się, czy jest to więź zdrowa, czy też oparta na toksycznej relacji.
Krótkie ćwiczenie:
Aby to zobrazować, postaw przed sobą w wyobraźni osobę (lub grupę ludzi), z którymi czujesz więź. Ważne jest czucie, bo to podstawa do pracy z podświadomością. Zwykle czujemy powiązanie z osobami, które obdarowały nas sporą ilością podświadomych zapisów.
Jeśli już możesz sobie wyobrazić ludzi z Tobą powiązanych, spróbuj zobaczyć rodzaj więzi z tymi ludźmi. Zwróć uwagę na to, czy jesteście związani ściśle, czy luźno.
Co pokazuje umysł/wyobraźnia? Nie neguj tego, co widzisz.
Jeśli więzy są plastikowe, czyli gdy widzisz np. stylonowy sznurek, to związek jest sztuczny. Czasem poplątany lub w kawałkach. Co ciekawe - nie musisz mieć świadomości tego faktu. Na poziomie świadomym możesz myśleć o relacji zupełnie co innego. A może czujesz zbyt silne skrepowanie? Uwiera Cię to? Zobacz, w jakich miejscach Twojego ciała. Czy to poziom serca, gardła, głowy...? Ważne są szczegóły i informacja za tym idąca.
Natomiast to, co pokazuje podświadomość, możesz przepracować i zdecydować, czy chcesz być uczestnikiem takiego związku. Możesz sprawdzić, co da Ci zerwanie sznurów (jeśli to były takie właśnie więzy) lub - jeśli wolisz - jak możesz sprawić, żeby relacja była szczęśliwa, a właściwie - abyśmy to my byli w tej relacji szczęśliwi 😊